Jakie istnieją rodzaje sal konferencyjnych?

Sale na konferencje to bardzo ogólne pojęcie. W zależności od wyposażenia, które znajduje się w danym miejscu możemy podzielić je na kilka rodzajów. Pierwszym z nich jest bardzo chętnie wynajmowana tak zwana sala kinowa, w której znajdują się zwykle rzędy krzeseł lub foteli oraz ekran, na którym osoba prowadząca konferencję może zamieścić materiały dodatkowe. Takie sale na konferencje są zwykle używane do przeprowadzania spotkań naukowych lub kursów szkoleniowych.

Kolejny typ sal konferencyjnych to pomieszczenia, w których stoły i krzesła ustawione są w kształcie litery U. Bardzo często obserwując przekaz medialny możemy zaobserwować takie sale na konferencje w instytucjach rządowych. Korzystanie z takiego wyposażenia i ustawienia mebli pozwala na bardziej bezpośredni kontakt uczestników wydarzenia, wobec tego sale na konferencje z wyposażeniem w kształcie litery U są używane zwykle na przykład do przeprowadzania paneli dyskusyjnych. Gdy bowiem uczestnicy konferencji mają kontakt wzrokowy, wtedy łatwiej mogą się ze sobą komunikować i między innymi zadawać sobie pytania. Innym rodzajem sal konferencyjnych są miejsca, w których uczestnicy konferencji mają do dyspozycji krzesła z rozkładanymi pulpitami. Zwykle w takich pomieszczeniach zamontowany jest także ekran lub kilka podwieszanych ekranów, na których można wyświetlać materiały dodatkowe na przykład do wykładu, które zwykle udostępnia wykładowca. Ilość ekranów zależy od rozmiaru pomieszczenia i liczby osób uczestniczących w spotkaniu.

Kolejnym rodzajem sali konferencyjnej jest typ sali szkolnej. Uczestnicy konferencji przybierają wtedy rolę uczniów a prowadzący rolę nauczyciela. Jest to jednak dość rzadko stosowana koncepcja, szczególnie gdy mamy do czynienia z poważnym przedsięwzięciem i dużą liczbą zaproszonych gości. Obiekty posiadające sale na konferencje lub kilka takich miejsc najczęściej od razu mają wyszczególnione rodzaje sal, które można wynająć a dzięki temu można uniknąć wielu nieporozumień.

Comments are closed.