Hotel jako miejsce organizacji różnych konferencji

Konferencja naukowa lub prasowa może zostać zorganizowana w różnych miejscach. Bywają one organizowane również w hotelach. Hotel jest bardzo wygodnym miejscem na zorganizowanie konferencji naukowej, która ma potrwać kilka dni i wiadomo jest, że przybędzie na nią większa liczba naukowców i osób, które będą zainteresowane wysłuchaniem poszczególnych referatów wygłaszanych na takiej konferencji.

konferencja

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com
konferencja

Autor: Ctd 2005
konferencja

Autor: swimboy1
Wszyscy uczestnicy konferencji będą mogli zatrzymać się w hotelu w pokojach jedno lub dwuosobowych, a dzięki temu nie będą musieli dojeżdżać z innych części miasta na poranne referaty. W hotelu znajduje się wiele pomieszczeń i nie będzie stanowiło problemu zaadoptowanie jednego z nich na potrzeby konferencji, zwłaszcza dotyczącej jednej z dziedzin nauk humanistycznych. Organizatorzy konferencji nie będą musieli również myśleć o potrzebie zorganizowania cateringu na taką konferencję, ponieważ będą mogli wynająć jedną z hotelowych restauracji na potrzeby obiadu czy kolacji konferencyjnej.

Natomiast konferencja prasowa organizowana bywa w hotelu przez samym jego właścicieli, którzy chcą w hotelu zaprezentować swoją ofertę dotyczącą pobytu w prowadzonym przez nich ośrodku hotelowym. Takie konferencje organizowane są z okazji otwarcia nowego hotelu lub poszerzenia jego oferty o jakieś nowe atrakcje. Dzięki temu większa liczba osób będzie mogła dowiedzieć się o oferowanych im udogodnieniach i być może wybierze właśnie ten hotel, w którym została zorganizowana konferencja prasowa. W hotelach organizowane są również konferencje prasowe znanych osób, które zatrzymały się w nich na kilka dni. Mogą to być aktorzy, piosenkarze i prezenterzy telewizyjni. Organizacja konferencji w tym miejscu pozwoli im nie przerywać odpoczynku, a jednocześnie stale o sobie przypominać potencjalnym odbiorcom.
Również niektórzy politycy organizują konferencje prasowe w czasie swojego pobytu w hotelu zwłaszcza, jeżeli doszło do jakiegoś ważnego wydarzenia, na które muszą szybko zareagować.

Comments are closed.