Dopal swój biznes organizując konferencję

Jeśli należymy do jakiejkolwiek grupy, takiej jak firmowa, to konferencje wszelakiego typu są nam znane. Zazwyczaj są na nich poruszane bieżące sprawy firmy, problemy, zagadnienia dotyczące rozwoju i nowych pomysłów. Niejednokrotnie pewnie i my sami zabieraliśmy na nich głos, a może i sami byliśmy prelegentami? Z całą pewnością tego typu spotkania są czymś, z czym każdy z nas miał już okazję się spotkać. Okazuje się jednak, że bycie uczestnikiem, a organizatorem to dwie zupełnie różne pozycje, które sprawiają, że inaczej patrzymy na cały proces powstawania i przebiegu wydarzeń rozgrywających się na przykład w sali wykładowej uniwersytetu czy hotelu.

sympozjum

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zatem i my zastanawiamy się nad tym, jak zorganizować konferencję to być może jesteśmy jeszcze w komfortowym położeniu, bowiem mamy czas na to, by poszukać sensownych odpowiedzi na ten temat. Z całą pewnością należy sobie uświadomić dla kogo owa konferencja jest organizowana. W zależności od ludzi możemy domyślić się, czego dokładnie oni wymagają zarówno od prelegenta, jak także od nas – organizatorów. Jeśli jest to wąska grupa osób, to łatwiej będzie sprostać ich oczekiwaniom, z kolei rzesza ludzi sprawia, że naprawdę trudno dostosować się do ogromu wymagań, jakie każdy z nich może mieć. Wtedy warto postawić na klasyczne rozwiązania, dobre dla wszystkich. I tak rozmyślając o poszczególnych zagadnieniach, w końcu wpadniemy na to, jak zorganizować konferencję.

Z pewnością bycie organizatorem konferencji nie jest niczym łatwym, a stres związany z owym zadaniem może zdawać się nas przerastać, ale pamiętajmy, że im więcej spokoju w sobie zachowamy, tym większą szanse na sukces dostaniemy. Pełni trzeźwego myślenia łatwo wybrniemy z niekomfortowych sytuacji, przywitamy gości, otworzymy oficjalnie spotkanie, przestawimy gości specjalnych, a cała reszta po prostu potoczy się dalej. Bądźmy dobrej myśli, w końcu trening czyni mistrza, a błędy popełnione podczas pierwszego organizowania konferencji na pewno zostaną nam wybaczone ze względu na brak doświadczenia.

Comments are closed.