Dobrze się zastanów wybierając miejsce konferencji

Każdy z nas, kto choć raz organizował jakąkolwiek konferencję, wie doskonale, że cały proces przygotowań trwa zwykle bardzo długo, a kolejne jego etapy częstokroć wiążą się ze stresem, który potęguje się aż do nadejścia chwili otwarcia wydarzenia. Na pewno od strony organizatorskiej rzeczywistość konferencyjna wygląda zupełnie inaczej niż dla gościa, który jest tylko biernym uczestnikiem wydarzeń. Osoby, które jednak czynnie uczestniczą w procesie przygotowań, doskonale zdają sobie sprawę, czym tak naprawdę są imprezy, w których bierze udział nawet kilkaset osób. Sam wybór miejsca na konferencję może stwarzać spore problemy, jednak zwykle nie tylko na nich się kończy.

kongres

Autor: BLACKSWAN Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc to my jesteśmy organizatorami jakiegokolwiek wydarzenia, na przykład opisywanej tutaj konferencji, to czym prędzej zacznijmy przygotowywać się do sfinalizowania wszystkich naszych obowiązków. Dzięki temu, że zawczasu zajmiemy się sporą częścią swoich zadań, później będziemy mieli czas wolny, który spożytkujemy wedle uznania. Na pewno warto jest najpierw siąść w cichym i spokojnym miejscu, gdzie oddamy się chwili zadumy nad tym, czego wymagamy od danej konferencji, jaka ma ona być, co przedstawiać, jakie wrażenie robić na gościach. Takie krótkie uświadomienie sobie celu pozwoli nam na pełne zmotywowanie się do pracy. Kolejnym etapem będzie już tylko realizowanie, krok po kroku, zamierzonych sobie celów.

Zacząć możemy od kwestii, jaką jest wybór miejsca na konferencję. Na pewno powinien być on dostosowany do tego, jakich gości będziemy przyjmować. Słuchacze naszych prelegentów mogą pochodzić ze specyficznych środowisk, dlatego zastanówmy się, czego mogą oni oczekiwać i w jakich warunkach czuć będą się najlepiej. Jeśli przyjmujemy gości dystyngowanych sami musimy wyglądać podobnie do nich. Ta zasada tyczy także obsługi, dekoracji i innych elementów. Chodzi po prostu o to, że całość ma być spójna tematycznie. Na zaproszeniach na konferencje warto zamieścić informację o tym, jaki strój jest wskazany.

Comments are closed.